+90 212 215 56 60

Bizi Hemen Arayabilirsiniz...

bilgi@estepalace.com

E-posta Adresimiz

Fotoğraf Analizi

Çek + Yükle GÖNDER

            Cilt kırışıkları son zamanlarda herkesin üzerinde durduğu ve kendine sorun ettiği ve en büyük yaşlanma belirtilerinden olan kozmetik sorunların başında gelmektedir. Cildin mevcut yaşa oranla daha yaşlı ve daha genç olması genetik faktörlere bağlıdır ancak yaşam şekli ve çevresel faktörlerde bu durum üzerinde etkilidir. Bu nedenle kırışıklık tedavileri son zamanların en popüler estetik tedavilerinden biridir. Özellikle bayanlar bu konuda daha hassas olduğu için genellikle bayanların başvurduğu bir yöntemdir.

            Kişinin normal cilt bakımı da kırışıklık üzerinde çok etkilidir. Erken yaşlanmaya meyilli olan bir cilt güzel bir bakımla olduğundan daha genç görünebilir. Buna karşın iyi bir genetiğe sahip olan cilt ise, bakım yapılmadığı zaman olması gerekenden daha yaşlı görünebilmektedir. Uygulanan kırışıklık tedavisi fiyatları hangi yöntemin uygulandığına ve ciltteki kırışıklık durumuna göre değişmektedir. Bu uygulama yapıldıktan sonra da cilt temizliğine önem verilmeli ve cilt güneş ışınlarından korunmalıdır.

 

 KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

            Kırışıklık tedavisi için uygulanan birçok farklı yöntem vardır ve bu yöntemler göre kırışıklık tedavisi fiyatları da değişmektedir. Hangi yöntemin uygulanması gerektiğine gerekli kontroller yapıldıktan sonra doktor karar vermektedir. Hastanın da bu konudaki fikri alınmaktadır. Kırışıklık tedavilerinde en çok uygulanan yöntemler şunlardır:

 

 Botoks

            Dünya’da ve Türkiye’de en çok uygulanan kırışıklık tedavi uygulamasından biridir. Bir bakterinin toksinin den alınan bir kimyasal madde, hastanın mimik kaslarına enjekte edilmektedir. Bu sayede kırışıklığa neden olan kasılmalar engellenmektedir. Özellikle kaz ayağı çizgileri denilen göz kenarı ve alın kırışıklıklarında bu yöntem uygulanmaktadır. Bu uygulama ortalama olarak 15 dakika sürmektedir. Etki süresi ise kişiye bağlı olarak 4 – 6 ay sürmektedir. Tekrarlanması ile etkisi de artırılmaktadır.

 

 Dolgu Maddelerinin Uygulanması

            Uygulanan kırışıklık tedavileri içinde en sık başvurulan yöntemlerden biri de dolgu maddeleri uygulamadır. Bu uygulama ile kırışıklıklar düzeltilirken yüze de yeni bir şekil verilebilmektedir. Özellikle çok derin kırışıklarda kesin çözüm sağlaması ile tercih edilmektedir. Etkisi cilt tipine bağlı olarak 6 – 2 yıl arasında değişmektedir. Uygulama süresi de ortalama 20 dakika kadar sürmektedir. Kırışıklıklar dışında dudaklara dolgu içinde uygulanabilir.


Yorumlar (0)

Yorum yap


Aşağıdaki 2 yöntemden bir tanesini seçmelisiniz.

Your browser doesn't have Flash, Silverlight or HTML5 support.