+90 212 215 56 60

Bizi Hemen Arayabilirsiniz...

bilgi@estepalace.com

E-posta Adresimiz

Fotoğraf Analizi

Çek + Yükle GÖNDER

Kilo alıp verme veya yaş ilerlemesi nedeniyle kollarda cilt sarkması olabilmektedir. Bu durum bayanları özellikle kolsuz kıyafet giymede rahatsız etmektedir. Tabi ki psikolojik etkileri göz önüne alındığında kişinin isteğinde haklılık görülmektedir.

Ancak bu bölgenin (koltukaltı – dirsek arası) sarkıklığı gidermede 2 teknik kullanılabilmektedir. Birincisi cerrahi teknik, diğeri ise lazer liposuction’dır.

Az sarkmalarda lazer liposuction yeterli olmaktadır. Ancak aşırı sarkmalarda ise cerrahi operasyon gerekmektedir.

Cerrahi operasyonlarda koltukaltı ile dirsek arasında iz kalması kaçınılmazdır. Kalan iz en çok 2 mm genişliğinde ince bir izdir.

Yaptıracak kişi sarkma ile iz arasındaki seçimini kendi yapmalıdır.

Liposuction da ise iz kalmaz ancak bu teknik aşırı sarkmalarda kullanılamaz. Liposuction sonrası 15 gün kol korsesi kullanılmaktadır.

          

Bacak içlerinin cilt gevşekliği nedeniyle sarkması bayanlarda hem görüntü problemi yaratmakta hem de giyim eşyalarında sıkıntı yaratabilmektedir. Ayrıca yürüme sırasında sürtünmeye de sebep olabilmektedir.

Bu bölgenin liposuction‘ını takiben cildin  gerilmesi yapılabilmekte ve daha iyi bir görüntü sağlanabilmektedir.

Bu ameliyatın özelliği dikiş hattının leğen kemiğine asılması gerekliliğidir. Aksi halde dikiş hattın kasıkta gizli kalmayıp aşağı inmesi söz konusu olmaktadır.

Operasyon sonrası 20 gün kadar paçalı korse kullanılmalıdır.


Yorumlar (0)

Yorum yap


Aşağıdaki 2 yöntemden bir tanesini seçmelisiniz.

Your browser doesn't have Flash, Silverlight or HTML5 support.