+90 212 215 56 60

Bizi Hemen Arayabilirsiniz...

bilgi@estepalace.com

E-posta Adresimiz

Fotoğraf Analizi

Çek + Yükle GÖNDER

Saç ekiminden sonra bazı hastalar da mezoterapi ve PRP uygulaması gerekebilmektedir. Bunun yanı sıra mevsimsel, strese bağlı, gebelikten sonra ya da metabolik nedenlerle saç dökülmesi yaşayanlar, cansız, mat görüntüden şikayetçi olanlar da bu tedaviden çok fayda görürler.

Bu tedavide amaç dökülmeyi durdurmak, saç kalitesini ve gücünü artırmak ve saç çıkışını aktive etmektir. Belli aralıklarla ve seanslar şeklinde uygulanır. Seanslar; haftalık, 15 günlük ve aylık periyotlarla uygulanır. İşlem ortalama 10 seans kadar sürebilir. Çok ince iğnelerle özel ilaç karışımları ihtiyaç olan saçlı deriye enjekte edilir. İşlem çok zaman almaz ortalama 15-30 dakika sürmektedir.

PRP; kişinin kendi kanından elde edilen bir serumdur. Bu serum growth faktör dediğimiz büyüme faktörlerinden ve kök hücreden oluşmaktadır. Bu hücreler; yara iyileşmesinde, yıpranmış hücrelerin onarılmasında ve kanın pıhtılaşmasında etkilidir. Büyüme faktörü ise enjekte edilen bölgeye kök hücre transferi sağlayarak dokularda yenilenme süreci başlatır.

PRP ile yapılan saç mezoterapisi son yıllarda en iyi sonuç alınan yöntemdir. Uygulama 20 gün ara ile 3 defa uygulanır. Ve bir yıl sonra rapeli yani tekrarı yapılır. Fakat seans aralığı kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir.


Yorumlar (0)

Yorum yap


Aşağıdaki 2 yöntemden bir tanesini seçmelisiniz.

Your browser doesn't have Flash, Silverlight or HTML5 support.