fbpx

Alın Germe ve Kaş Kaldırma

ALIN GERME VE KAŞ KALDIRMA ESTETİĞİ NE DEMEKTİR?

Herkesin yüz ifadesinin şekillenmesinde alın ile kaşların çok büyük etkisi vardır. Alın ve kaşlar tek başına kişinin mutlu, meraklı, şüpheli, endişeli veya kızgın bir görünüme sokabilir. Bu kısımlara sessiz iletişim denilmesinin de sebebi budur. Yüzdeki diğer hiçbir yer bu sağlayamamaktadır. Buna ek olarak kişinin yaşlanması sonucunda kaşların düşmesi ve alında oluşan kırışıklıklar, kişinin kızgın veya yorgun bir ifadeye bürünmesine sebep olabilir. Bu gibi sorunlar alın germe ve kaş kaldırmaestetiği yapılarak ortadan kaldırılabilmektedir. Bu sayede yüzün daha genç görünmesi sağlanır.

Diğer bütün estetiklerde olduğu gibi, bu estetik operasyonda da ilk koşul genel sağlık durumunun operasyon öncesi iyi olması ve gerçekçi beklentiler olmasıdır. Uygulanan alın germe operasyonu sonrasında alındaki kırışıklık çizgilerinin gitmesi ile kaşların yapısı ve görünümü değişime uğrayacaktır. Bu nedenle alın germe ve kaş kaldırma estetiği birlikte yapılmaktadır. Alındaki kırışıklığa sebep olan fazla etler alınarak kaşların yapısı düzeltilmektedir. Bu sayede kişi daha genç ve daha güzel bir görünüme kavuşmaktadır. Bu ameliyat öncesinde geniş araştırmalar yapan plastik cerrah, hastanın yüzünü deri yapısını ve saçlı derinin çizgisini belirlemektedir.

Orijinal teknik ile operasyon uygulanacağında, koronal kesi işlemi yapılarak saçla deri arasında bulunan doğal çizginin 5 cm gerisinden kesi işlemi yapılır. Ayrıca tam saçlı derininin çizgisi üzerinden de kesi atılabilir. Diğer bir teknik olan endoskopik yöntem ile iki cm şeklinde birkaç kesi atılarak işlem tamamlanır. Kamera ve monitör yardımı ile işlem başarı ile gerçekleştirilir.

 

ŞAKAK KALDIRMA İŞLEMİ NEDEN YAPILIR?

Yaşın ilerlemesi sonucunda ve genellikle 40 yaş sonrasında bazı etkenler sonucunda şakak kısmında gözle görülür sarkmalar meydana gelmektedir. Bu da kaş ile gözün görünümüne etki ederek aşağı düşmesine ve böylece şekil bozukluğuna neden olur. Bu durumlarda uygulanan şakak germe operasyonu ile bu durumun düzeltilmesi amaçlanır. Bu sayede aynı gün pratik ve etkili sonuçlar alınabilmektedir.

Uygulanan şakak germe operasyonu lokal anestezi ile uygulanarak ortalama 30 dakika ile 60 dakika arasında sürmektedir. Şakakların saç kısmına gelen bölgesinde açılan kesilerle şakak derisi yukarıya doğru çekilmektedir. Ameliyat olduğu gün taburcu edilen hasta 2 haftada tam olarak iyileşir.

Biz Sizi Arayalım