BURUN ESTETİĞİ
Estepalace'ta Burun Estetiği !

Burun Estetiği

BURUN ESTETİĞİ NE DEMEKTİR?

Bazı kişilerde doğuştan olan burnun şekil bozukluğu bazı kişilerde de sonradan darbe, darp ve düşme gibi sebeplerle olabilmektedir. Bu durumdaki kişinin estetik olarak kendini kötü hissetmesi, sosyal yaşamını etkilerken psikolojisini de bozabilmektedir. Bu durumda uygulanan başarılı yöntemlerden biri olan burun estetiği yani rinoplasti, hastanın daha güzel görünen bir burna sahip olmasını sağlamaktadır. Bazen sadece görsel amaçlı yapılan burun estetiği, bazense sağlık sorunları nedeni ile solunum almanın zorlanmaya başladığı zamanlarda uygulanır.

Burun estetiği ile herhangi birinin burnunda oluşan anatomik deformasyon ile sonradan meydana gelen dış etkenlerden dolayı oluşan burun eğrilikleri rahatsızlıklarını düzeltebilmek için uygulanan bir estetik operasyondur. Bu sorunlar nedeni ile kişi burnundan nefes almakta zorlanabilmektedir. Bu duruma Türkiye’de çok sık rastlanmaktadır. Bu sebeple, burun estetiği ameliyatı en çok başvurulan estetik ameliyatların başında gelmektedir. Artık burun estetiği ameliyatlarında burundaki sorunun giderilmesinin yanında hastanın yüzüne en uygun olacak burnun estetiği de yapılmaktadır. Bunun sebebi de herkeste burunun duruşunun ve yapısının farklı olmasıdır.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Burundaki eğrilik ve diğer sorunlar incelendikten sonra burun estetiği ameliyatı yapılmasına karar verildikten sonra uygulanabilecek iki ayrı yaklaşım vardır. Bunlardan biri açık yaklaşım diğeri ise kapalı yaklaşımdır. İki teknikte burun estetiği ameliyatlarında uygulanabilmektedir. Ancak kapalı yaklaşıma karşı açık yaklaşım çok daha fazla tercih edilmektedir. Burun estetiği öncesinde yapılması gereken aşamalar şunlardır:

Operasyon Öncesi Yapılan İlk Görüşme

Burun estetiği yapılacak olan hasta, direkt olarak doktor ile görüşmeli ve nasıl bir burun istediğini, nelerden rahatsızlık duyduğunu doktora anlatmalıdır. Doktorda bilgisi ve tecrübesine dayanarak istenilen burnun kişiye uyup uymayacağını inceler ve işleme karar verir.

Operasyon İşlemi

Burun estetiği ameliyatında hastaya genel anestezi uygulanmaktadır. Ameliyat esnasında herhangi bir ters durum yaşanmaz ise ameliyat ortalama olarak 2 saat sürmektedir. Açık olarak tercih edilen ameliyatlarda burnun uç kesimlerinde kesik atılır ve bu kesiklerden burnun ucunda yer alan kıkırdaklar düzeltilir. Bu sayede hastanın istemiş olduğu burun şekli kolayca uygulanabilmektedir. Bu ameliyat sonrasında hasta aynı gün hastaneden çıkarılarak eve götürülebilmektedir. İsteyen hastalar ise 1 gün hastanede kalabilmektedir.

Hemen Arayın!
Bizi Arayın Uzmanlarımızla Saç Ekiminizi Planlayın !