Çene Estetiği

Here's What We Do Better

Son zamanlarda popülerliğini oldukça arttıran estetik uygulamaları arasında çene estetiği bulunmaktadır. Çenenin de yüzün diğer bölümleri ile orantılı olması önemlidir. Burun kadar dikkat çeken çenenin yüz ile uyumlu olması sayesinde ortaya çıkan yüz profili kadınlar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Güzel bir çene yapısına sahip olmayan kadınlar çene estetiği yaptırmak için uzmanlara başvurmaktadır.

Tüm dünyada çok hızlı bir şekilde büyüme gösteren çene estetiği operasyonu oldukça ilgi görmektedir. Burun estetiği kadar çok istenilen çene estetiği çenede var olan sorunların giderilmesi için de uygulanmaktadır. Fotoğraf çekimleri sırasında özellikle yandan çekilen fotoğraflarda çenenin duruşu beğenilmediğinde de bireyler çenelerinde estetik bir görünüm elde etmek istemektedirler. Çene bölgesinde yapılabilecek operasyonlar sayesinde çeneye estetik bir görünüm kazandırmak mümkündür.

ÇENE ESTETİĞİ NEDEN UYGULANIR?

Çene bölgesinde meydana gelebilecek sorunlardan dolayı çene estetiği yapılması gerekmektedir. Ayrıca bu sorunların dışında bazı nedenler ile de estetik uygulamasının yapılması şart olmaktadır. Çene estetiğinin uygulanması gereken durumlar aşağıda yer almaktadır.

*Çenenin normalden küçük olması

*Çene çıkıklığı sorununun olması

*Alt çene ve üst çene arasında çok fazla mesafe olması

*Üst çenenin gelişmemiş olması

*Kaza gibi istenmeyen durumlar nedeni ile çenede hasar oluşması

*Çene asimetrisi

*Elmacık kemiklerinin çok büyük ya da çok küçük olması

ÇENE ESTETİĞİ UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

Çene estetiği uygulama yöntemleri farklılık göstermektedir. Buna bağlı olarak da çene estetiği fiyatları yöntemler ve kullanılan malzemeler doğrultusunda değişiklik göstermektedir. Çene estetiği uygulaması için yapılan yöntemler aşağıda yer almaktadır.

1-) Çene Törpülenmesi = Pratik olarak yapılan bir çene estetiği uygulamasıdır. Çok uzun ve geniş çenelere sahip olanlar için uygulanmaktadır. Ağız içerisinden kesi açılarak yapılmaktadır.

2-) Çene Ucu Estetiği = Çene ucunda yaşanan soruna göre belirlenmesi gereken bir ameliyattır. Farklı teknikler içermesinden dolayı çene estetiği fiyatları için ameliyat öncesinde hastalar bilgilendirilmelidir.

3-) Ortognatik Cerrahi = Yüzde yer alan fiziksel sorunların giderilmesinde ortognatik cerrahi uygulaması yapılmaktadır. Alt ve üst çenedeki yamukluk ve bozukluklar bu ameliyat sayesinde giderilmektedir. Ağız içerisinden yapılan ameliyat iz bırakmaz ve genel anestezi ile yapılmaktadır.

Detaylı Bilgi Al!