+90 212 215 56 60

Bizi Hemen Arayabilirsiniz...

bilgi@estepalace.com

E-posta Adresimiz

Fotoğraf Analizi

Çek + Yükle GÖNDER

Saç ekiminde aranılacak en önemli kriterler nelerdir?

Lokal anestezi altında, saç ekimi yapılacak köklerin donör alandan çok ince punchlarla (0,6-0,7 mm çaplı) foliküler üniteler şeklinde tek tek alınarak saçsız bölgeye ekilmesidir. FUE tekniği son yıllarda uygulanan Dünyada ki en gelişmiş ve hasta için en konforlu tekniktir. Bu saç ekim yöntemi dikişsiz ve iz bırakmayan bir yöntemdir. İşlemin ağrısız olması nedeniyle saç ekimi rahat bir şekilde geçirilir. Ekim işlemi sonrası hasta günlük hayatına rahatlıkla dönebilir. FUE saç ekimi yönteminde, kişinin donör alanında yeterli kök olmaması durumunda vücudun diğer bölgelerinden de ( göğüs v.b.) kök alınabilir. Ancak bu kökler genellikle sıklaştırma amaçlı kullanılır.

FUE Saç Ekimi Yönteminde köklerin alımını iki ayrı yöntemle yapmak mümkündür. Hastanın tercihine göre  Mikromotor ya da Manuel Panç ( Manual Punch ) kullanılır. Manuel Panç yöntemi, mikromotor yöntemine göre çok daha fazla emek ve uğraş gerektirdiğinden maliyeti biraz yüksek bir yöntemdir.

 

            Saç ekiminde iyi bir sonuç için, ekilen kök sayısının yüksek olması tek başına yeterli olmaz. Doğal bir görünüm de en az kök sayısının yüksek olması kadar etkilidir. Saç ekiminde doğal bir görünüme kavuşmak için ekilen köklerin ekim açısı ve yönü çok iyi planlanmalıdır. Özellikle tepe, ön saç çizgisi ve şakak ekimlerinde kanallara yön vermekte çok yanlışlar yapılmaktadır. Ve yine özellikle tepe bölgesi kişiye göre değişir ve bu bölgede kendi içinde farklı yönleri olan saçlar vardır. Bu nedenle tepe bölgesinin kanalları kişinin orijinal saç yönüne göre, dairesel bir şekilde ve yatay açılmalıdır.

Saç ekiminde köklerin ekileceği kanallar, Sacital ya da Lateral teknikle açılabilir. Lateral teknikle kanalları açmak ve içine kökleri yerleştirmek çok daha zahmetlidir. Ancak çok daha doğal sonuçlar elde edilir. Bu şekilde saç ekimi yaptıran kişi daha mutlu olacaktır.

 

Yorumlar (2)

 • Ahmet CANİK
  Ahmet CANİK

  Saç ekimi konusunda epey bir araştırma içerisindeydim. Açıklamanız oldukça açıklayıcıydı doğrusu. Aradığımın cevaplarını buldum. Teşekkürler ESTEPALACE En kısa zamanda görüşmek dileğiyle...wesselam :)

  11 Mart 2017 Cumartesi
 • Halil İbrahim SANCAR
  Halil İbrahim SANCAR

  Kafamın içindeki soru işaretlerini giderdim. Artık kafamın üstündeki sorunların giderilmesi için Türkiye ye geldiğimde ziyaretinize geleceğim.

  11 Mart 2017 Cumartesi
  • Merhaba Halil İbrahim Bey, Memnuniyet duyacağımızı ifade etmek isterim.

   11 Mart 2017 Cumartesi

Yorum yap