KADINLARDA SAÇ EKİMİ
Saç Ekiminde 15 yıllık Tecrübe !

Kadınlarda Saç Ekimi

Günümüzde çoğu insan saç dökülmeleri ve kellik gibi sorunlarla karşı karşıya kalmaktadır. Çoğu zaman yaş ve cinsiyet ayrımı olmadan oluşan bu durum rahatsız edici seviyeye gelebilmektedir. Genel olarak bu durumun sebepleri arasında aşırı kilo alımı, genetik etkiler, kadınlarda hamilelik ve emzirme sonrasında oluşan metabolik değişimler, ilaç kullanımı ile oluşan yan etkiler yer almaktadır. Bu gibi durumlar meydana geldiğinde herkesin başvurduğu yöntem saç ekimi olmaktadır. Teknolojinin ilerlemesi ve gelişmesi ile sağlık sektörü de kendini geliştirmiştir ve saç dökülmelerine karşı en etkili yöntemleri yaratmıştır.

Saç dökülmelerinden şikâyetçi olan özellikle bayanlarda saç ekimi işlemi yapılmaktadır. Erkeklerde de görülebilen saç dökülmesi bayanların daha fazla önemsediği bir konu olmuştur. Çünkü bayanlar estetik görünüme daha fazla önem vermektedir. Eskiden ilaç tedavisi veya bitkisel tedavilerle saçların çıkması sağlanmaya çalışılırken şimdilerde uygulanan saç ekimi yöntemi ile kısa sürede etkileyici saçlara ulaşmak mümkün olmaktadır. Saç ekimi işlemlerinde farklı yollar izlenebilmektedir. Bu yollar hastanın kendisine ve saç dökülmesinin şekline göre değişmektedir. Bayanlara yapılan saç ekimi ile erkeklere yapılan saç ekimi yöntemleri temel mantıkta aynı olsa da yöntem olarak çok farklıdır.

BAYANLARDA SAÇ EKİMİ NASILDIR?

Saç dökülme şikâyetleri sonrasında kadın saç ekim işlemi yapılmasını istediğinde öncelikle saç dökülmesinin türüne ve nedenine bakılır. Erkekler bu durumda genel olarak daha alışkın olsa da kadınlar saç dökülmesine hiçbir zaman alışamamaktadır. Kadınlarda meydana gelen saç dökülmeleri erkeklerde meydana gelen saç dökülmelerine göre daha ciddi bir durumdur. Kadınlarda meydana gelen saç dökülmeleri kademeler şeklinde görülmektedir.

Kadın tipi saç dökülmeleri hemen fark edilebilmektedir. Ancak eşit aralıklar halinde meydana gelen saç dökülmeleri fark edilemeyebilir. Bayanlarda saç ekimi çok daha önemlidir. Çünkü saç dökülmeleri görsel anlamda olumsuz bir etki yarattığında bayanlar bu durumdan çok çabuk etkilenebilmektedir.

Saç dökülmesi sorunu yaşayan kadın saç ekim işlemine karar verdiğinde öncelikle saç dökülme tipi belirlenir. Buna göre saç ekimi yapılacak alanlar belirlenir ve saçın yoğun yerlerinden ne kadar kök alınacağına karar verildikten sonra saç ekim işlemi gerçekleştirilir.

Hemen Arayın!
Bizi Arayın Uzmanlarımızla Saç Ekiminizi Planlayın !