KOL VE BACAK GERME ESTETİĞİ
Estepalace'ta Kol ve Bacak Germe Estetiği !

Kol ve Bacak Germe

KOL VE BACAK GERME AMELİYATI NEDEN YAPILIR?

Çoğu insanın bazı sebeplerle vücudunda sarkmalar meydana gelmektedir. Gevşemelerden dolayı da kişide bazı sorunlar yaşanmaya başlar. Bu esnada devreye gire kol ve bacak germe işlemi bu bölgelerdeki gevşemelerin tedavisini amaçlamaktadır. İlerleyen yaşın etkisi, çok fazla kilo alıp vermenin etkisi, yer çekimi etkisi ve güneşe maruz kalmanın etkisi ile genellikle bayanların kol ve bacaklarında sarkmalar oluşur. Bu etkilerden dolayı özellikle ilk sarkmaların meydana geldiği yer kol ve bacaklar olmaktadır.

Bazı kişilerde cerrahi müdahaleye gerek kalmadan tedavi edilen bu durum bazı kişilerde de kol ve bacak germe ameliyatı işlemini zorunlu hale getirmektedir. Özellikle bacak iç kısımlarında meydana gelen sarkmalar, bacakların birbirine sürtmesine neden olur ve bu nedenle bacak iç kısımlarında tahrişler oluşmaya başlar. Bu durumların devam etmemesi için doktora görünen kişilere bacak ve kol germe operasyonu önerilir.

BACAK GERME AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Bacaklarda meydana gelen sarkmalar koldaki sarkmalara göre daha fazla sorun yaşanmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle kol ve bacak germe ameliyatı işlemlerine ilk olarak bacaklardan başlanır. Bacak germe ameliyatı genel anestezi uygulandıktan sonra yapıldığı için operasyon esnasında acı hissi duyulmaz. Bu ameliyat yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. Operasyonun hemen sonrasında hasta ayağa kalkabilir. Bacak germe ameliyatı sonrasında hasta 1 gün hastanede kontrol amacı ile yatırılır.

Ameliyat sonrasında da hissedilecek olan ağrıyı en aza indirmek için güçlü ağrı kesiciler kullanılmaktadır ve bu sayede hastayı rahatsız edecek ağrılar yaşanmamaktadır. İşlem yapılan bölgelerdeki şişlik yaklaşık 1 hafta sonra geçmektedir. Operasyondan 2 gün sonra banyo yapılabilir. İyileşme süreci ise kişiye göre değişmekle beraber ortalama 7 – 10 gün sürmektedir.

KOL GERME AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Uygulanan kol ve bacak germe işlemlerinin ikinci kısmı kollara yapılmaktadır. Bazı sebeplerle kollarda meydana gelen deformasyonlar ve sarkmalar, kol germe ameliyatı ile tedavi edilmektedir. Kol germe ameliyatı lokal anestezi ile uygulanabildiği gibi genel anestezi ile de uygulanabilir. Kolun iç kısmı ile arka kısımlarından elips şeklinde uzun bir deri ile yağ dokusu çıkarılarak işlem tamamlanır. Operasyon dikişleri 12. Günden sonra alınmaktadır. Günlük yaşama bir kaç gün içinde dönülebilmektedir.

Hemen Arayın!
Bizi Arayın Uzmanlarımızla Saç Ekiminizi Planlayın !