fbpx

Mikromotor ve Lateral Slit Tekniği

Saç Ekimi Başarılı Sonuçlar Veriyor Mu?

Saç dökülmesi, genellikle genetiktir. Ancak, stresin yaygınlaşması ile birlikte, insanlarda saç dökülmesi, hızla artmaya devam etmektedir. Kellik psikolojisi olarak bilinen ve hastanın psikolojisini olumsuz etkileyen bu rahatsızlık için, etkili saç ekim yöntemleri, diğer ilaç yöntemlerinin yerini almıştır.

Doktor Tavsiyelerine Uymak Önemlidir

Saç ekimi işlemlerinde, ense kısmından alınan saç kökleri, tek tek çıkarılmaktadır. Çıkarılan bu saç kökleri, uygulanmak istenilen bölgeye, tek tek ekilmektedir. Özel cihazlarla gerçekleştirilen mikromotor ve lateral slit tekniği uygulamasında, başarı yüzdesi çok yüksektir. Şişme olayından etkilenmemek için, hastanın on veya on beş gün boyunca istirahat etmesi tavsiye edilmektedir. Sırt üstü yatan hastalarda, yüz şişmesi meydana gelmemektedir. Başarılı bir saç ekimi için, mutlaka operasyon sonrası tavsiyelere uymak gerekir.

Aksi halde, özellikle yüz şişmesi meydana gelebilir. İstirahat etmeyen birçok hastada geçici yüz şişmesi meydana gelmektedir. Ancak, saça veya vücudun her hangi bir yerine bu şişme zarar vermemektedir. Sadece, görsel olarak sıkıcı bir durum meydana getirmektedir. Kaşınma oluşabilir. Bu iyileşme esnasında meydana gelen bir durumdur. Saçı kaşımamak için hastanın gayret göstermesi gerekir. Bütün tavsiyelere uyan hastalarda başarı yüzde yüzdür. Enseden alınan saçların, üst kısma ekilmesi işlemlerinde, saç renginde, yapısında ve kalınlığında her hangi bir değişiklik oluşmamaktadır. Yan kısımlardaki saçla, renk, kalınlık ve yapı olarak, başarılı bir uyum sergilemektedir.

Saçların tek tek saç ekimi, uzun bir süre almaktadır. Operasyon sabah 8-9’da başladığı zaman akşam 18-19 gibi bitmektedir. Uzun süren bu operasyonda, arada mola verilmemektedir.

Başarı Yüzdesi Yüksektir

Saç ekimi operasyonunda, özellikle saç kökleri birden fazla olan hastalarda, daha kalın saç telleri ve daha gür saç telleri çıkmaktadır. Saç kökünün kalitesi, görüntü olarak oldukça başarılı bir sonuç vermektedir. Genellikle hastalar ön kısma saç ektirmektedir. Bakımı özel olarak yapılması gereken ekilen saçlar, kısa zamanda, normal saç gibi, uyum göstermeye başlamaktadır. Enseden alınan kılların tek tek ekilmesi mikromotor ve lateral slit tekniği ile başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Bu konuda uzman olan kuruluşların tercih edilmesi, dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Biz Sizi Arayalım