fbpx

Saç Ekimi Fiyatları

SAÇ EKİMİ NE DEMEKTİR?

Saç dökülmesi sorunu yaşayan birçok kişinin başvurduğu yöntemlerden biri olan saç ekimi, belirli aşamalardan sonra uygulanmaktadır. Öncelikle saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler, bu sorunun neden meydana geldiğinin belirlenmesi amacı ile bir doktora gitmelidir.

Yapılan kontroller sonunda saç dökülmesinin asıl sebebi belirlenir ve bu sebep doğuştan gelen genetik bir sebepse, herhangi bir ilaç tedavisi yeni saçların çıkmasını sağlamamaktadır. Ancak saç dökülmesinin sebebi, sonradan meydana gelen hormonsal etkilerden dolayı olmuş ise ilk olarak ilaç tedavisi uygulanır ve bundan olumsu sonuç alınamazsa saç ekimi fiyatlarıhastaya bildirilerek bu tedavi yöntemine geçilir. İlaç tedavisi kısa zamanda sonuç vermemektedir. Bu nedenle çoğu hasta ilaç tedavisinin sonucunu beklemek istemediği için saç ekimi yöntemine başvurur. Saç ekimi korkulacak bir işlem değildir ve kalıcı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle saç dökülmesi sorunu yaşayan ve bunu saç ekimi ile tedavi ettirmek isteyen herkese saç ekimi uygulaması yapılmaktadır.

SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR?

           Saç ekimi yapılacak kişi bu işlemden bir gün önce hastaneye yatırılır. Saç ekimi uygulamasından önce bazı testler ve tetkikler yapıldıktan sonra hastaya genelde lokal anestezi uygulanmakla beraber hastanın durumunda göre genel anestezi de uygulanabilmektedir. Anestezi işlemi sonrasında hastanın sağlıklı saçlarının olduğu bölgeler belirlenir ve buradan kaç tan saç kökü alınacağı hesaplanır. Saç dökülmesinin ortaya çıkardığı kellik durumuna göre ekilecek saç köklerinin sayısı ve buna bağlı olarak da saç ekimi fiyatları değişmektedir. Hastanın saç dökülme durumuna göre belirlenen saç kökleri miktarından sonra, nereden alınacağına karar verilir ve bu anlamda en sağlıklı ve en fazla saç köklerinin bulunduğu yer belirlenerek kalemle çizilir.

Genel olarak sağlıklı ve yoğun saç kökleri, kulak arkası ve ense kısmında olmaktadır. Çünkü bu kısımlarda bir kökten birçok saç kökü çıkabilmektedir bu yüzden de en verimli bölgelerdir. Saç kökleri tek tek alınarak saç dökülmesinin yaşandığı yere ekim işlemi gerçekleştirilir. İşlem esnasında herhangi bir acı duyulmaz. Sonrasında ise çok hafif karıncalanma hissi olur o da kısa sürede geçer. Hasta aynı gün taburcu edilerek normal hayatına döner. Saç ekiminin sonucu da çok kısa sürede ortaya çıkar.

Yasa gereği saç ekimi fiyatlarımız hakkında herhangi bir bilgiyi websitemizde yayınlayamıyoruz. Bize fotoğraflarınızı gönderin. Fotoğraflarınızı analiz edip size geri dönüş sağlayalım. Hemen şimdi Fotoğraf Çek butonuna tıklayarak fotoğraflarınızı çekebilir ve bize gönderebilirsiniz.

Biz Sizi Arayalım