SAKAL VE BIYIK EKİMİ
Sakal ve Bıyık Ekiminde Mükemmeli Yakalayın !

Sakal ve Bıyık Ekimi

Saç ekimi herkesin bildiği bir kıl yoğunlaştırma tekniğidir. Fakat sakal ve bıyık ekimi saç ekimi kadar bilinen operasyonlar değildir. Aslında bıyık ve sakal ekimi saç ekimi ile benzerlik göstermektedir. Operasyonların amacı da hemen hemen aynıdır.

Sakal ve bıyık ekimi, sakal ve bıyık bölgesinde yeterince kıl çıkmayan ve bu durumdan şikayetçi olan erkekler için idealdir. Erkekler için sakla ve bıyık en az saç kadar önemlidir. Sakalında yer yer boşluklar olan ve bundan dolayı kendini eksik hisseden erkeklerin ilk başvurduğu yöntem sakal ekimi olmaktadır. Adını saç ekiminden sıklıkla duyduğumuz fue ve fut ekim teknikleri bu noktada da devreye girmekte ve kişinin gür sakallara ve bıyıklara sahip olmasını sağlamaktadır.

Sakal ekimi yapımı

Sakal bıyık ekimi İstanbul ve benzeri büyükşehirlerde her geçen gün yaygınlaşan uygulamalardandır. Bunun sebebi sakallarından şikayetçi olan erkeklerin en az saçlarından şikayetçi olanlar kadar çok olmasıdır. Sakal ekiminde fue tekniği uygulanmakta ve kıllar enseden alınarak sakal çıkmayan bölgelere nakledilmektedir. Operasyon doğru açı ile ve dikkatle yapıldıysa kişi doğal görünümlü sakallara kavuşacaktır.

Bıyık ekimi yapımı

Bıyık, erkekler için en az sakal kadar önemli olan bölgelerdendir. Bu bölgede kıl çıkmamasının çeşitli sebepleri olabilmektedir. Genetik faktörlerden dolayı bıyık oluşumunun seyrek olması en yaygın görülen sebeptir. Fakat bunun yanı sıra yanma gibi dış etkenlerde bıyıklarda dökülmelere yol açmaktadır. Bu noktada bıyıklara saç ekiminde sıklıkla tercih edilen fue yöntemi uygulanacaktır. Bıyık bölgesinde açıkta kalan ve kıl çıkmayan alanlar belirlenecek ve doğru açı ile bıyık ekimi yapılacaktır. Sakal bıyık ekimi İstanbul çevresinde oldukça yaygın görülen uygulamalardandır. Saç ekimi kadar popüler olmasa da yaptıran kişi sayısı azımsanamayacak kadar çoktur.

Operasyon sonrası dönem

Sakal bıyık ekimi sonrası dönemde kişi hemen yüzünü yıkamamalıdır. 24 saat sonra ilk kez yüz yıkama işlemi yapılmalı ve yüz operasyondan kalan kanlardan ve pıhtılardan arındırılmalıdır. Daha sonra ekilen sakalların görülebilmesi mümkündür. Sakal bıyık ekimi sonrası ilk birkaç gün kızarıklık olabilir fakat bu kızarıklıklar zamanla geçecek ve kişi günlük hayatına kolaylıkla geri dönecektir.

Hemen Arayın!
Bizi Arayın Uzmanlarımızla Saç Ekiminizi Planlayın !