TERLEME TEDAVİSİ
Estepalace'ta Terleme Tedavisi !

Terleme Tedavisi

Vücut ısındığı zaman terleme görülmesi her insanda yaşanan bir durumdur. Herhangi bir nedene bağlı olarak vücut sıcaklığında artış yaşandığında beyin ter bezlerine uyarı göndermektedir. Vücut ısısını dengede tutan terleme adeta bir mekanizmadır. Bazı durumlarda aşırı terleme sorunu görülebilmektedir. İsteğimiz dışında çalışan terleme mekanizması en çok koltuk altı, göğüs, avuç içleri ve ense gibi yerlerde aktif olarak çalışmaktadır. Her insan terler ama normalin üzerinde bir terleme durumu varsa eğer buna hiperhidroz yani aşırı terleme denilmektedir. Bireylerin sosyal yaşantısını olumsuz etkileyen aşırı terleme durumlarının tedavi edilmesi ve kişisel bakımlar ile önlenmesi gerekmektedir.

Birçok hastalığın nedenleri arasında aşırı terleme sorununu görmek mümkündür. Bu nedenle normalden çok fazla terleyen bireylerin terleme tedavisi olması gerekmektedir. Troid bezinin çok fazla çalıştığı durumlarda, böbrek üstü bezi hastalıklarının olması durumunda, kanser, stres, kalp krizi, obezite, psikiyatrik hastalıklar olması durumunda normalden çok daha fazla terleme söz konusu olmaktadır. Günlük ve sosyal aktivitelerde sıkıntı yaşayan bireyler terleme sorununu bir an önce engellemek istemektedir. Bireyleri rahatsız eden bu durum daha çok koltuk altlarında, yüzde ve ellerde görülmektedir.

AŞIRI TERLEME TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Terleme sorunu yaşayan bireylerin terleme tedavisi olmak için en kısa süre içinde uzman hekime başvurması gerekmektedir. Öncelikle terleme sorununun neden kaynaklandığının doktor tarafından araştırılması ve uygun tedavi yönteminin tercih edilmesi gerekmektedir. Terleme sorununun altında bir hastalık yatıyorsa eğer bunun tespitleri yapılmalıdır. Hastanın kıyafet seçimlerinin terlemesine engel olacak şekilde olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. En çok merak edilen konular arasında da terleme tedavisi fiyatları bulunmaktadır.

Cerrahi tedavi ile de müdahale edilebilen aşırı terleme için botoks yöntemi de uygulanmaktadır. Bireylerin tercih edeceği tedavi yöntemleri ile terleme tedavisi fiyatları değişiklik göstermektedir. Cerrahi müdahale ilk tercih edilen tedavi yöntemi değildir. Öncelikle bireylerin evde terleme sorununa kendi başına engel olabilmesini sağlayacak yöntemler uygulanmalıdır. Bu yöntemlere de cevap verilmediğinde bireyin aşırı terleme sorununu çözmek için botoks önerilmektedir. Koltuk altı bölgesinde de yoğun olarak yaşanan terlemelerde tercih edilmektedir.

Hemen Arayın!
Bizi Arayın Uzmanlarımızla Saç Ekiminizi Planlayın !